Integralna i zmienna akustyka – seminarium

Aktualności, Nagłośnienie

Seminarium i forum dyskusyjne „Integralna i zmienna akustyka”

 

DYSTEN organizuje misję wyjazdową na holenderskie seminarium „Integralna i zmienna akustyka”, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

 

Gdzie:   Schouwburg Amphion, Hofstraat 159, 7001 JD Doetinchem

Kiedy:  1 października 2016

Technika elektronicznego sterowania zmienną akustyką jest znana od dziesięcioleci. Zmienna akustyka dobrze współgra z nowymi technologiami cyfrowymi i jest stosowana podczas rozmaitych występów przy różnych wymogach akustycznych w danym pomieszczeniu. Ale czy na pewno?

Jak to działa i co należy wykonać by za pomocą jednego przycisku zmienić akustykę w pomieszczeniach kościelnych, salach koncertowych i teatralnych? Zmienimy akustykę na Państwa oczach podczas odsłuchów różnych form muzycznych zagranych „na żywo”. Posłuchaj tego z nami i odkryj unikalne rozwiązania omówione podczas seminarium „Integralna i zmienna akustyka”.

 

Agenda

 

10.30   Rejestracja uczestników | Kawa
11.00   Przywitanie
11.15   Prezentacja ‘Integralna i zmienna akustyka’  – Jan Bril, Het GeluidBuro
12.00   Prezentacja i krótka demonstracja ‘Wirtualna Akustyka’ – Arthur van Maurik, ACS
12.30   Lunch | Prezentacja partnerów wydarzenia
13.15   Odsłuch wirtualnej akustyki z orkiestrą dętą – Brass Quintet Gelders orkest
13.30   Odsłuch wirtualnej akustyki z elektronicznymi organami kościelnymi – Wiejan van den Akker
13:45   Odsłuch wirtualnej akustyki z muzyką pop – Viktoriia Bril
14.00   Forum dyskusyjne
15.00   Zakończenie seminarium | Drink

 

Informacje o organizatorach seminarium

 

Firma Het GeluidBuro, prezentowana przez Jana Bril, dyplomowanego inżyniera akustyki. Specjalnością tej inżynierskiej firmy są wszelkie pomiary, analizy i projekty akustyczne. Zakres usług obejmuje prace dla przemysłu, układów komunikacyjnych, budowli mieszkalnych, sal koncertowych czy kościołów. W trakcie seminarium zostanie poruszona problematyka akustyki wnętrz kościołów i jej poprawy. Firma Het GeluidBuro ma na tym polu pionierskie osiągnięcia; jest to ciekawy temat i rodzący się w Europie kierunek prac na nadchodzące lata.

Firma ACS, prezentowana przez Arthura van Maurik jest utworzona w ramach Uniwersytetu Technicznego w Delft – piątej uczelni technicznej na świecie w rankingach wyższych uczelni. ACS projektuje oraz dostarcza unikalne systemy, służące do zmiany akustyki wnętrz. Dzięki rozwiązaniom ACS, można za pomocą jednego przycisku zmienić akustykę sali z konferencyjnej na koncertową, bez żadnych zmian mechanicznych – wszystko odbywa się w domenie elektronicznej. Dzięki europejskiemu programowi CARUSO, realizowanemu w latach 2000 – 2005 z zakresu syntezy fal, ACS rozwinęła najbardziej zaawansowany system kontroli akustyki na świecie. Jego działanie i jakość potwierdzają liczne realizacje w najbardziej prestiżowych miejscach na świecie oraz bardzo wysokie opinie, pochodzące od czołowych zespołów orkiestrowych czy operowych oraz dyrygentów. System kontroli akustyki może zapewnić również pożądaną korektę akustyki, wpływając na znaczące podniesienie walorów jakościowych w transmisji dźwięku rozmaitych wydarzeń.

 

Misja wyjazdowa

 

DYSTEN organizuje misję wyjazdową na holenderskie seminarium „Integralna & zmienna akustyka”, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

30 września:

  • Wylot | Katowice Pyrzowice, Polska
  • Zakwaterowanie
  • Kolacja

 

1 października:

  • Śniadanie
  • Seminarium i forum dyskusyjne
  • Kolacja

 

2 października:

  • Śniadanie
  • Wymeldowanie
  • Wylot | Eindhoven, Holandia

 

Koszt:  1490 zł netto

(cena zawiera koszty związane z misją wyjazdową: lot, zakwaterowanie, wynajem samochodu,   wspólne posiłki, itp.)

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 5 września 2016r., drogą mailową marketing@dysten.pl lub telefoniczną +48 797 026 357

 

Zapraszamy także do obejrzenia materiału filmowego na temat systemu sterowania akustyką. Temat ten będzie szeroko omawiamy podczas seminarium: Film SYSTEM KONTROLOWANIA AKUSTYKI