Zbiorcze tablice informacji pasażerskiej w zielonogórskim centrum przesiadkowym

Aktualności, Transport, , , ,

Zielonogórskie centrum przesiadkowe zostało wyposażone w stanowiskowe i zbiorcze tablice informacji pasażerskiej firmy DYSTEN. Już od tygodnia pasażerowie korzystają z nowego centrum przesiadkowego, które wygląda imponująco.

tablice informacji pasażerskiej pis w centrum przesiadkowym w Zielonej Górze

O centrum przesiadkowym

Ogromna inwestycja za prawie 20 mln zł, wiązała się z wyburzeniem części istniejących budynków i postawieniem zupełnie nowych, dostosowanych także do obsługi taboru elektrycznego. W ramach inwestycji przebudowano rondo Maćkowiaka a pod wiaduktem wybudowano drugie. Dzięki zintegrowanemu centrum pasażerowie będą mogli przejść z pociągu do autobusu MZK pod szklanym zadaszeniem. Zielonogórskie Centrum Przesiadkowe składa się z stanowisk postojowych dla autobusów elektrycznych, punktów do ich szybkiego ładowania oraz placu manewrowego. Wybudowano spory parking dla rowerów, punkt obsługi pasażerów MZK oraz zaplecze socjalne dla kierowców i pracowników zakładu. W ciągu doby z centrum przesiadkowego będzie realizowanych 1000 kursów w różnych kierunkach.

Tablice informacji pasażerskiej

W centrum przesiadkowym zamontowano dwie duże dwustronne tablice zbiorcze 12 wierszowe oraz sześć dwustronnych tablic stanowiskowych 6 wierszowych. Dzięki takiej kombinacji tablic PIS, pasażer już przy wejściu do centrum przesiadkowego wie, o której przyjeżdża autobus i z którego stanowiska odjeżdża. Mniejsze 6-wierszowe wyświetlacze informacji pasażerskiej zainstalowane zostały na poszczególnych stanowiskach postojowych. Prezentują czas przyjazdu pojazdów w czasie rzeczywistym z danego stanowiska.

Stanowiskowe i zbiorcze tablice informacji pasażerskiej wykonano w technologii LED AMBER co oznacza, że treści są świetnie widoczne i czytelne zarówno w nocy jak i w pełnym nasłonecznieniu. Oprócz wyświetlanego kierunku jazdy, nr. linii oraz czasu odjazdu, operator może wyświetlić dodatkowe informacje o opóźnieniach czy utrudnieniach na trasie. Projekt tablicy informacji pasażerskiej został dostosowany do wymogów Zamawiającego – zarówno liczna wierszy i ilość znaków w wierszu jak i wygląd, kolor i rozmiar tablicy. Wyświetlacze są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo zabezpieczone przed wandalizmem.