10 powodów dla których warto wybrać system głośnikowy Fohhn

Aktualności, Nagłośnienie

10 powodów dla których warto wybrać system głośnikowy Fohhn

 

Staranna analiza i selekcja na międzynarodowym rynku dostawców systemów audio doprowadziła nas do Fohhn

 

Tworząc filary działu audio naszej firmy przeprowadziliśmy staranną analizę i selekcję wśród dostępnych na międzynarodowym rynku dostawców. Przez długi czas poszukiwaliśmy partnera, którego zarówno proces projektowy, produkcji jak i kontroli jakości spełniają najwyższe standardy techniczne. W prowadzonej klasyfikacji, obok opinii środowisk międzynarodowych kierowaliśmy się również własnymi doświadczeniami w zakresu organizacji produkcji i kontroli jakości.

Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z firmą Fohhn, która jest obecna na rynku od ponad 20 lat i w tym czasie wypracowała sobie wysoką pozycję wśród producentów sprzętu muzycznego. W tej chwili, już od 10 lat Dysten jest jedynym dystrybutorem sprzętu Fohhn w Polsce. Gwarantujemy swoim odbiorcom dostawę urządzeń i kompletnych systemów na najlepszym, światowym poziomie.

Sprawdzone w licznych realizacjach produkty niemieckiej firmy Fohhn pracują na całym świecie – w uznanych salach koncertowych, w prestiżowych obiektach teatralnych, eleganckich salach konferencyjnych oraz w kluczowych obiektach sportowych. Staranność wykonania, elegancki, neutralny design powoduje, że produkty Fohhn zdobywają pozycje faworytów wśród europejskich architektów i dekoratorów wnętrz.

 

10 powodów dla których warto wybrać system głośnikowy Fohhn

 

1. Ponad 20 lat doświadczenia

Firma produkuje systemy głośnikowe od 20 lat. Każdy poszczególny składnik jest poddany ścisłej kontroli jakości elektronicznej, akustycznej i optycznej.

2. Jakość “Made in Germany“

Systemy głośnikowe są projektowane i produkowane w Niemczech. Badania i rozwój, montaż końcowy, kontrola jakości oraz sprzedaż, wszystko to odbywa się w siedzibie w Nürtingen, na południu Niemiec. Komponenty elektroniczne i mechaniczne pochodzą od wyspecjalizowanych niemieckich dostawców.

3. Prosta i niezawodna koncepcja obsługiwania

Łatwość w użyciu, niezawodność i doskonała jakość dźwięku. Głównym celem inżynierów Fohhn jest rozwijanie systemów, które zawierają najnowocześniejszą technologię, a jednocześnie są łatwe dla użytkownika w obsłudze.

4. Sprawna obsługa i doradztwo

Firma oferuje kompleksową obsługę realizowanych systemów audio. Inżynierowie dźwięku pomagają klientowi w fazie planowania zakupu systemu nagłośnienia, w fazie kalibracji systemu głośników a także przeprowadzają kontrolę końcową na miejscu. Ralf Freudenberg – inżynier dźwięku firmy Fohhn, niejednokrotnie gościł w Polsce kalibrując system dla polskich teatrów.

5. Badania i rozwój

Fohhn koncentruje się na ciągłym rozwoju produktów i optymalizacji procesów. Inżynierowie są na bieżąco z nowościami technologicznymi zanim staną się one standardem. To pozwala firmie być zawsze o krok do przodu.

6. Doskonały design

Zespół specjalistów cały czas dopracowuje głośniki i urządzenia tak by zmaksymalizować ich funkcjonalność, łatwość obsługi, ergonomię i estetykę. Ponadczasowy, liniowy wzór urządzeń tworzy rdzeń filozofii projektowania Fohhn.

7. Poszanowanie środowiska naturalnego

Firma bierze pod uwagę surowe normy środowiskowe w trakcie wszystkich etapów procesu produkcji, począwszy od etapu planowania a kończąc na dostawie urządzeń do klienta. Tylko materiały odnawialne lub z recyklingu są wykorzystywane do tworzenia obudów głośnikowych i opakowań zabezpieczających.

8. Seminaria i Warsztaty

Firma przywiązuje wielką wagę do wzbogacenia i rozwijania swojego know-how wewnątrz organizacji oraz stałego podnoszenia kwalifikacji klientów. Organizuje regularne prezentacje, seminaria i szkolenia pracowników. Dysten także wpisuje się w filozofię firmy organizując warsztaty. Do tej pory odbyły się warsztaty tematyczne „Nowoczesne technologie w obiektach teatralnych” w Filmotece Narodowej oraz w Teatrze Śląskim. A przed nami 14 września spotkanie „Dźwięk w teatrze” w Teatrze Ludowym w Krakowie.

9. Wykwalifikowani pracownicy

Pracowników firmy cechuje ich ogromna wiedza techniczna, rozległe kwalifikacje i poczucie ducha zespołu. Większość zatrudnionych posiada praktyczne doświadczenie w pracy z systemami dźwiękowymi Fohhn – albo jako inżynier dźwięku albo jako muzyk.

10. Usatysfakcjonowani klienci

„Szukając najlepszego możliwego rozwiązania odkryliśmy Fohhn. System Focus Modular okazał się idealny do osiągania wysokiej jakości reprodukcji muzyki i głosu, a ich technologia sterowania wiązką akustyczną zapewnia imponujące, bezpośrednie pokrycie dźwiękiem. Co więcej, głośniki zostały całkowicie zintegrowane z wnętrzem opery, pozostawiając jej wygląd nietknięty. Jestem bardzo zadowolony.”

Philippe Taberlet, dyrektor techniczny Opéra Bastille

Użytkownicy z całego świata doceniają jakość systemów audio firmy Fohhn, wliczając Operę Bastille w Paryżu, Duński Parlament w Kopenhadze, Freemason’s Hall w Edynburgu, Dubai Festival City, Uniwersytet Chongshin w Seulu, Teatr Zhejiang Dongyang w Chinach, Lodowisko Mok-Dong w Seulu, Katedrę Westerkerk w Amsterdamie, lotnisko w Munich, Jeon-Ju World Cup Stadium w Korei oraz Kremlin w Moskwie.

Systemy audio Fohhn polecają gwiazdy popu, jazzu i muzycy klasycznej sceny muzycznej m.in. Miles Davis czy żywa legenda jazzu – David Friesen, ale także Status Quo i orkiestra Royal London Philharmonic Orchestra.

W Polsce na systemie głośnikowym Fohhn oparliśmy m.in. nagłośnienie Teatru Śląskiego w Katowicach, Filmoteki Narodowej w Warszawie, Teatru Ludowego w Krakowie oraz centrum kultury Jazovia w Gliwicach.