Tablice kierunkowe

Tablice Kierunkowe LED i LCD

DYSTEN jako producent elektronicznych tablic LED oraz LCD jest w stanie nadać im dowolny kształt oraz rozmiar, dostosowując je do potrzeb Zamawiającego. Zaprojektowane, a potem wykonane i zamontowane urządzenia podnoszą jakość komunikacji publicznej i zwiększają komfort podróży pasażera.

Tablice kierunkowe LED zewnętrzne

tablice kierunkowe

Informują pasażerów o numerze linii i nazwie docelowego kierunku lub stacji do której zmierza autobus, pociąg, metro czy tramwaj. Zewnętrzne tablice kierunkowe wykonane są w technologii LED by zapewnić doskonałą widoczność wyświetlanych treści zarówno w dzień i w nocy. Dostosowujemy urządzenia do wytycznych i norm kontrahenta. Wykonujemy elektroniczne tablice kierunkowe dla autobusów, spółek PKS, firm przewozowych, spółek PKP i innych podmiotów.

Tablice kierunkowe LCD wewnętrzne led bus display board wyświetlacz trasy do autobusu

Tablice wizualizacji trasy, wykonane są w technologii LCD, montowane wewnątrz pojazdu informują pasażerów, do jakiego przystanku właśnie się zbliża, emitują reklamy i inne komunikaty.

Typy tablic kierunkowych producenta DYSTEN:Tablica wizualizacji trasy, wyświetlacz do autobusu

 • Tablice kierunkowe PKP
 • Tablice kierunkowe PKS, tablice kierunkowe dla autobusów
 • Tablice wizualizacji trasy
 • Tablice informacyjne oraz znaki kierunkowe dla ruchu pieszego i samochodowego

Tablice kierunkowe PKP

Produkujemy wyświetlacze montowane w pociągach oraz metrze:

 • tablice kierunkowe zewnętrzne stosowane w pociągach kursujących w ruchu aglomeracyjnym, wykonane metodą tablic elektronicznych
 • elektroniczne tablice kierunkowe i numerowe, wewnętrzne i zewnętrzne, stosowane w pociągach kursujących w ruchu dalekobieżnym i regionalnym
 • elektroniczne tablice kierunkowe wewnętrzne umieszczane w korytarzu lub przedziale dla pasażerów

Tablice kierunkowe PKP  wykonujemy wg aktualnego Rozporządzenia Ministra Transportu w sprawie rejestru i oznakowania pojazdów kolejowych.

Więcej na temat tablic kierunkowych dla PKP znajdziesz tutaj: System informacji pasażerskiej dla kolei

Tablice kierunkowe dla autobusów, tramwajów, PKS oraz innych przewoźników

 • oznacz środek transportu – poinformuj pasażera dokąd pojazd zmierza
 • wyświetl informacje – możliwość prezentacji numeru linii, godziny, daty, kierunku docelowego, trasy przejazdu i wiele więcej
 • informuj na zewnątrz i wewnątrz pojazdu – elektroniczne tablice kierunkowe zewnętrzne wykonujemy w technologii LED, wyświetlacze wewnętrzne w technologii LED lub LCD
 • zdecyduj o wyglądzie tablicy – dowolna forma (pionowa, pozioma) i wielkość tablicy kierunkowej oraz forma wyświetlanej treści (stała, płynąca)
 • steruj i zarządzaj informacją – komputer pokładowy steruje informacją pasażerską, systemem poboru opłat oraz przesyła dane o położeniu pojazdu

Tablice świetlne dla autobusów produkujemy z wytrzymałych komponentów odpornych na warunki atmosferyczne, zastosowana technologia LED zapewni doskonałą widoczność w dzień i w nocy.

Tablice kierunkowe wizualizacji trasy

Wykonane są w technologii LCD, montowane wewnątrz pojazdu informują pasażerów, do jakiego przystanku właśnie się zbliża. Wyświetlacz wizualizacji trasy może zmieniać treści, zawiadamiając podróżnych o utrudnieniach na trasie i opóźnieniach. Na monitorze można również wyświetlić wiadomości z regionu, komunikaty dotyczące promocji PKP  czy komunikacji miejskiej. Nośniki mogą zarabiać również na reklamach.

Prezentowane informacje na ekranie LCD dla podróżbych:

 • numer linii
 • kierunek przejazdu
 • układ przystanków na trasie
 • data i godzina
 • informacja o wjeździe w strefę biletową
 • czas przejazdu pomiędzy kolejnymi przystankami
 • możliwości przesiadki na następnym przystanku
 • treści reklamowe i promocyjne
 • komunikaty specjalne

Urządzenia chroni wandaloodporna obudowa zabezpieczone antyrefleksyjną osłoną. Monitory LCD instalowane w tramwajach, metrze czy autobusach dostosowujemy do przestrzeni zaplanowanej na ich montaż.

Tablice informacyjne oraz dynamiczne znaki kierunkowe dla ruchu pieszego i samochodowego

elektroniczny znak drogowy LED

Dynamiczne znaki kierunkowe mogą zastąpić znaki drogowe dla ruchu pieszego i samochodowego. Nie tylko nakierowują kierowców i przechodniów, tablice kierunkowe mogą wyświetlać aktualne i bieżące wskazówki jak np. liczbę wolnych miejsc parkingowych na najbliższych parkingach miejskich, czy zmianę godzin otwarcia urzędu.

Referencje / Co mówią nasi klienci

 • Firma DYSTEN zaprojektowała, wyprodukowała, dostarczyła i zainstalowała System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (...) wraz z systemem nagłośnienia dworca [w Tarnowskich Górach](...). Dostarczone urządzenia charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, bezawaryjnością, a pracownicy firmy na etapie realizacji wykazali się wyjątkowym profesjonalizmem.
  Henryk Szudy , Przewodniczący Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej
 • Kluczem do sukcesu podczas oprawy medialnej uroczystości organizowanych przez Kancelarię Prezydenta RP jest dotarcie z informacją do jak największego grona odbiorców. Nagłośnienie DYSTEN gwarantuje doskonałą jakość przekazu i wysoki poziom zrozumiałości mowy.
  Waldemar Witalec , Z-ca Dyrektora, Biuro Administracyjne, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • Wielofunkcyjny i elastyczny system nagłośnienia pozwolił nam stać się niepowtarzalną jednostką kultury. Teraz Filmoteka Narodowa to coś więcej niż sala kino wa, to miejsce gdzie odbywają się nie tylko pokazy filmowe, ale także koncerty, występy na żywo, prelekcje i warsztaty
  Krzysztof Hnatkowski, Z-ca Dyrektora, Filmoteka Narodowa w Warszawie
 • Wyświetlacze informacji giełdowych zostały wykonane w całości na nasze zamówienie, uwzględniając skomplikowaną budowę mechaniczną jak również dostosowanie elektroniki sterowania do potrzeb prezentacji w telewizji (...). Zainstalowane urządzenia doskonale spełniają swoją rolę jako nośnik informacji oraz stanowią bardzo ciekawy element scenografii studia.
  Jarosław Kielmel, Dyrektor Działu Techniki TVN24

Chcesz dowiedzieć się więcej? Jesteśmy tu żeby Ci pomóc

Joanna Lisowska

Dyrektor Działu Handlowego
tel. +48 32 630 19 31
kom. +48 797 026 352
e-mail. joanna.lisowska@dysten.pl

Artur Imbiorski

Manager Projektów
tel. +48 32 630 19 30
kom. +48 512 280 520
e-mail. its@dysten.pl

Patrycja Baron

Manager Projektów
tel. +48 32 630 19 30
kom. +48 509 489 038
e-mail. its@dysten.pl