Tablice informacji pasażerskiej dla miast na Ukrainie

Aktualności, Transport

DYSTEN wziął udział w targach Ukraine City Trans, które odbyły się w dniach 30-31 marca 2017 roku w Kijowie. Na międzynarodowej wystawie poświęconej rozwojowi komunikacji i infrastruktury miejskiej zaprezentowaliśmy tablice informacji pasażerskiej dla miast wykonane w technologii LED, LCD oraz TFT. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 gości z 30 miast ukraińskich i 13 krajów. Na stoisku pokazaliśmy urządzenia informacji pasażerskiej dedykowane dla miast:

  • wyświetlacz pełnokolorowy LED
  • wyświetlacz LED amber
  • tablicę wykonaną w technologii LCD z podświetleniem LED
  • wyświetlacz o wysokiej jasności w technologii LCD TFT
  • e-papierowy rozkład jazdy w technologii E INK
  • panel SOS i TTS
  • tablicę informacji parkingowej LED

 

Dariusz Baran – product manager firmy DYSTEN podczas panelu „Rozwiązania IT w transporcie” zaprezentował zaawansowane systemy, urządzenia i tablice informacji pasażerskiej dla miast na przykładzie trzech polskich realizacji: KZK GOP, WKD (Warszawska Kolej Dojazdowa) oraz TRISTAR (Inteligentne Systemy Transportowe dla Trójmiasta).

Tablice informacji pasażerskiej dla miast

 

Tablica Informacji pasażerskiej dla miast Gdynia, Gdańsk, Sopot

W ramach projektu TRISTAR (Trójmiejski Inteligentny System transportu Aglomeracyjnego), DYSTEN dostarczył tablice informacji pasażerskiej dla miast – Gdańsk, Sopot, Gdynia. 70 wyświetlaczy wykonanych w technologii LED obsługuje przystanki tramwajowe, autobusowe oraz trolejbusowe. Dodatkowo DYSTEN wyposażył urządzenia w przycisk Text To Speach, jako udogodnienie dla osób niedowidzących. TTS czyta aktualny rozkład wyświetlany na tablicy.

 

Tablica informacji pasażerskiej KZK GOP

KZK GOP to jeden z największych organizatorów transportu zbiorowego w kraju swoim zasięgiem obejmuje aglomerację śląską, łącznie 6 gmin. DYSTEN wyprodukował dla KZK GOP 72 tablice informacji pasażerskiej w technologii LED.

 

Tablica informacji pasażerskiej WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa zarządza wydzielonym systemem kolei miejskiej w stolicy Polski. To najstarszy działający obecnie w kraju tego typu system transportu publicznego. Na sieć WKD składają się dwie linie kolejowe, na których łącznie ulokowano 24 przystanki i 4 stacje. DYSTEN dostarczył w ramach projektu 101 tablic informacji pasażerskiej LCD TFT. Przycisk SOS oraz TTS zamontowano na słupach urządzenia. Panel SOS pozwala na natychmiastowe wezwanie pomocy, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na peronach i stacjach WKD.

 

Wszystkim uczestnikom konferencji dziękujemy za wspólnie spędzony czas podczas wydarzenia City Trans Ukraine 2017. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.