Smart City Expo w mieście marzeń Gaudiego

Aktualności, Transport

Za niecały miesiąc zaczyna się światowe smart – święto w Hiszpanii. Smart City Expo World Congress w Barcelonie co roku jest ambitniejsze, ściąga więcej widzów i uczestników. Wydano 25 tysięcy wejściówek, zgłoszono ponad tysiąc wystawców, weźmie udział ponad 700 miast ze 140 państw, 400 prelegentów i mówców poprowadzi 65 wydarzeń, które z każdej strony spróbują zrobić porządek ze smart-ideami. W tym dużym wydarzeniu nie zabraknie Dystenu. Jeśli 19-21 listopada odwiedzą Państwo Smart City w Barcelonie, zapraszamy na nasze stoisko D119 – hala Nr 1, blisko części konferencyjnej.

Debaty

Trzy dni kongresowych debat mają być poświęcone szeroko rozumianej mobilności, cyfrowej transformacji, która ze zwykłych metropolii ma zrobić miasta marzeń. Także otoczeniu miejskiemu, temu jak administracja i samorząd mają się odnaleźć w czasach technologii, jak mają znaleźć na to pieniądze i czy w ogóle należy to robić. Jak ma się do tego praca zdalna, brak wykluczeń całych do tej pory wykluczonych grup, jak zmieni się sposób nauki, model gospodarki i idea zrównoważonego rozwoju, który jak do tej pory okazał się raczej niezrównoważony?

Wielu ciekawych prelegentów, od NASA po Bloomberga, gwarantuje dobrze spędzony czas. Dysten najbardziej interesuje obszar Mobilność i transport – dyskusja powinna się toczyć w ramach poniższych tematów:

  • nowoczesna infrastruktura transportu inteligentnego (systemy drogowe, monitoring, informacja pasażerska, systemy parkingowe, szeroko rozumiane bezpieczeństwo na drodze),
  • autonomiczne pojazdy,
  • koncepcje współpodróżowania i zarządzania tym procesem,
  • mikromobilność (czyli jak podróżować inaczej niż autem, metrem albo autobusem – od hulajnogi po skuter i miejski rower),
  • planowanie transportu publicznego – jak robić to lepiej i rozumieć jego rozwój i potrzeby,
  • jak budować model płatności, aby był łatwiejszy i szybszy w użyciu.

Expo

Kto nie wytrzyma tempa debat, co ma swój wydźwięk, jeśli pomyśleć, że wkraczamy w czasy, kiedy lodówka zacznie gadać do zmywarki i pewnie się pokłócą, może odwiedzić część targową, która w tym roku zajmie prawie 45km kwadratowych. W tym miejscu miłośnicy wszystkich technologii będą usatysfakcjonowani, bo powinni napotkać każdą kategorię rozwiązań.
Smart City Expo World Congress to wielkie wydarzenie, które poza pewnym pierwiastkiem bajkowości daje przedsmak tego, na co musimy być gotowi w niedalekiej przyszłości, w każdym miejscu, w które wkroczą nowe technologie. Niezależnie od tego, czy komuś to przypada do gustu, Barcelona jest jednym z miejsc, w których metropolie mogą znaleźć porozumienie, jak chcą widzieć swoją przyszłość i docelowe rozwiązania w czasach smart.

97 procent zeszłorocznych uczestników zadeklarowało, że wróci podczas edycji 2019. Jeśli są Państwo w tym gronie, proszę pamiętać o odwiedzinach firmy Dysten.

Więcej informacji

Smart City Lab

Smart City Expo World Congress