Mikrofony MBHO

Mikrofony MBHO

Mikrofony MBHO są dostarczane jako moduły OEM dla takich mikrofonów jak: Telefunken, Straesser, Dual, Grundig, ITT, Saba, Audix, Brauner. Mikrofony MBHO są w 95% wykonywane ręcznie, dzięki temu świetnie nadają się do pracy z naturalnymi instrumentami czy wokalistami – zarówno w studiu jak i warunkach live.

 

 

Mikrofony zintegrowane

Mikrofony Kompaktowe

Kompaktowe (85 mm) prawdziwe mikrofony pojemnościowe, dostępne w dwóch odmianach charakterystyk: MBNM 440 (kardioida) i MBNM 410 (omni). Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii montażu powierzchniowego, bardzo krótkiej ścieżce sygnału, niskiemu poborowi prądu i zdolności zasilania napięciem z szerokiego przedziału 22 – 48 V, mikrofony dobrze nadają się do zasilania bateryjnego.

Karta produktu: MBNM 440_MBNM 410 PL

 

Mikrofon pojemnościowe o dużej membranie

Mikrofon pojemnościowy o dużej membranie stanowi unikalne połączenie charakterystycznego, klasycznego kształtu lizaka i nowoczesnego układu FET. Kapsuła mikrofonu jest powlekana podwójnie złotem, zbudowana na konstrukcji z brązu. Potężne, klasyczne brzmienie wyklucza z konkurencji ogromne, stylizowane mikrofony, których jakość nie może się równać z MBNM 608.

Karta produktu: MBNM 608 PL

 

Mikrofon zintegrowany z statywem

MBP 603 A ST jest zintegrowaną ze statywem wersją mikrofonu MBP 603 A. Zawiera, optymalizowaną dla wokalu, kapsułę KA 400. Znakomite rezultaty, klarowność i zakres dynamiki nieosiągalna dla mikrofonów bezprzewodowych. Przydatny szczególnie tam, gdzie twarz solisty musi być dobrze widoczna, a jakość dźwięku ma pozostawać poza dyskusją. Smukły design i bezodblaskowe wykończenie.

Karta produktu: MBP 603 A ST PL

Przedwzmacniacze mikrofonowe

Przedwzmacniacze mikrofonowe

Przedwzmacniacze mikrofonowe firmy MBHO charakteryzuje bardzo małe zniekształcenia harmoniczne oraz wyjątkowo mała koloryzacja dźwięku. Przedwzmacniacze współpracują z wszystkimi kapsułami mikrofonowymi MBHO.

Karty produktów: MBP 603 A PLMBP 603 A ST PLMBP 603_648 PLMBP 648 S_MBNM 150 PLMBP 648 A_MBP 680 PL

Mikrofony powierzchniowe

Mikrofony powierzchniowe

Mikrofony wykazują bardzo stabilne parametry i niski poziom szumów, o poziomie niespotykanym wśród innych konstrukcji tego typu. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka jakość dźwięku i dyskretny design.

Karta produktu: MBNM 630_MBNM410PZ PLPZ MBP 648_MBNM 620 PLPZ MBNM 621 E_MBNM 622 E PL

Mikrofony na ramieniu elastycznym

Mikrofon na ramieniu elastycznym

Mikrofon pojemnościowy, zabudowany na elastycznym ramieniu (gęsiej szyi). Konfiguracja standardowa zawiera kapsułę KA 400, optymalizowaną dla mowy (filtr górnoprzepustowy 12 dB @ 50 Hz dla zminimalizowania efektu zbliżeniowego).

Karta produktu: MBP 648 S_MBNM 150 PL

Mikrofon pomiarowy

Mikrofon elektretowy, pomiarowy

Posiada bardzo liniową charakterystykę z prawie niezmienionym pasmem między przodem, bokami a tyłem mikrofonu. Dzięki temu znakomicie nadaje się do rejestracji instrumentów lub wokali w bliskim polu. Każdy mikrofon jest dostarczany z indywidualnym wykresem poprawek.

Karta produktu: MBNM 550 EL PL

Mikrofon dynamiczny

Mikrofony dynamiczne

Mikrofony o liniowej charakterystyce, bez zakolorowań w wyższych pasmach częstotliwości, ze zminimalizowanym efektem zbliżeniowym, wysoką kierunkowością i ze zredukowanym przenoszeniem dźwięków z uchwytu mikrofonu. Znakomita jakość dźwięku i mechaniki czyni ten mikrofon odstająco dobrym w stosunku do konkurencji.

Karta produktu: MBD 219 PL

Kapsuły mikrofonowe

Kapsuły mikrofonowe

Kapsuły mikrofonowe firmy MBHO sprawdzają się przy nagraniach solistów, chórów, fortepianu, saksofonu i gitary. Charakteryzuje się ciepłym brzmieniem, wierną reprodukcją detali, „powietrznym” – przestrzennym dźwiękiem.

Karta produktu: KA 1000_KA1100K PLKA100LK_KA100DK_KA300NB PLKA 200_KA400N PL

Dyski do rejestracji stereo i akcesoria

Dyski OSS i akcesoria

Dysk Schneidera jest odmianą dysku Jecklina, skonstruowanego przez Juergena Jecklina do rejestracji stereo w technice znanej jako Optimal Stereo Signal (OSS). Idea polega na stosowaniu dwóch identycznych dysków, oddalonych od siebie o około 15 cm (w przybliżeniu dystans między uszami człowieka). Dysk pomiędzy mikrofonami jest pokryty cienką warstwą gąbki, której zadaniem jest absorpcja wyższych częstotliwości – w ten sposób poprawia się separację stereo między mikrofonami. Różnica między dwoma dyskami: Jecklina i Schneidera polega na umieszczeniu w środku dysku Schneidera kuli z gąbki, która zmniejsza ilość energii w wyższych częstotliwościach, odbijanej z powierzchni dysku, co zwiększa dodatkowo separację stereo. Poniżej częstotliwości 200 Hz dysk Schneidera wykazuje niewielki (jeśli w ogóle) efekt stereo, powodem jest długość fali. Dzięki niej sygnał bez trudu „omija” dysk, docierając w równym stopniu do obu mikrofonów. Wraz ze zwiększaniem częstotliwości dysk Schneidera powiększa separację stereo pomiędzy dwoma mikrofonami.

Karta produktu: Dyski OSSAkcesoria

Mikrofony MBHO dystrybutor Dysten

Nie dopłacaj za markę

Firma MBHO oprócz swoich mikrofonów, produkuje przetworniki dla wielu uznanych producentów z najwyższej półki, którzy potem „omarkowują” je swoją nazwą. Użytkownicy nie mają nawet pojęcia, że podzespoły do tych mikrofonów, a często wręcz całe urządzenia, powstały w zupełnie innej firmie. Dlatego nie dopłacaj za markę i korzystaj z wysokiej klasy mikrofonów MBHO.Referencje / Co mówią nasi klienci

 • Firma DYSTEN zaprojektowała, wyprodukowała, dostarczyła i zainstalowała System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (...) wraz z systemem nagłośnienia dworca [w Tarnowskich Górach](...). Dostarczone urządzenia charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, bezawaryjnością, a pracownicy firmy na etapie realizacji wykazali się wyjątkowym profesjonalizmem.
  Henryk Szudy , Przewodniczący Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej
 • Kluczem do sukcesu podczas oprawy medialnej uroczystości organizowanych przez Kancelarię Prezydenta RP jest dotarcie z informacją do jak największego grona odbiorców. Nagłośnienie DYSTEN gwarantuje doskonałą jakość przekazu i wysoki poziom zrozumiałości mowy.
  Waldemar Witalec , Z-ca Dyrektora, Biuro Administracyjne, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • Wielofunkcyjny i elastyczny system nagłośnienia pozwolił nam stać się niepowtarzalną jednostką kultury. Teraz Filmoteka Narodowa to coś więcej niż sala kino wa, to miejsce gdzie odbywają się nie tylko pokazy filmowe, ale także koncerty, występy na żywo, prelekcje i warsztaty
  Krzysztof Hnatkowski, Z-ca Dyrektora, Filmoteka Narodowa w Warszawie
 • Wyświetlacze informacji giełdowych zostały wykonane w całości na nasze zamówienie, uwzględniając skomplikowaną budowę mechaniczną jak również dostosowanie elektroniki sterowania do potrzeb prezentacji w telewizji (...). Zainstalowane urządzenia doskonale spełniają swoją rolę jako nośnik informacji oraz stanowią bardzo ciekawy element scenografii studia.
  Jarosław Kielmel, Dyrektor Działu Techniki TVN24

Chcesz dowiedzieć się więcej? Jesteśmy tu żeby Ci pomóc


Tymoteusz Willner


Manager Produktu
kom. +48 797 026 360
e-mail. audio@dysten.pl