Kompletny system dynamicznej informacji pasażerskiej dla Dąbrowy Górniczej

Aktualności, Aktualności

Budowa centrum przesiadkowego przy kolejowej stacji i przebudowa układu drogowego to jedna z kluczowych miejskich inwestycji Dąbrowy Górniczej. Inwestycja ma zakończyć się do końca marca 2023 r. Właśnie ruszyły prace w okolicy stacji kolejowej.

kompletny system dynamicznej informacji pasażerskiej IPI 6 dla Dąbrowy Górniczej

Firma DYSTEN wykona, dostarczy, zamontuje i uruchomi kompletny system dynamicznej informacji pasażerskiej dla zadania pod nazwą: Budowa centrum przesiadkowego w rejonie dworca PKP Centrum wraz z budową obsługującego układu komunikacyjnego w ramach zadania inwestycyjnego – „Promowanie zielonej mobilności na terenie gminy Dąbrowa Górnicza” Etap I i Etap II oraz przebudową infrastruktury kolejowej i drogowej w obszarze stacji Dąbrowa Górnicza, w tym likwidacji przejazdu kolejowo-drogowego kat. A w km 299,522 linii kolejowej nr 1 w ciągu ul. Konopnickiej, budowie wiaduktu kolejowego/tunelu drogowego na wysokości ul. Kościuszki i ul. Limanowskiego oraz budowie przejścia podziemnego pod torami łączącego perony z budynkiem dworca i Centrum Przesiadkowym, w ramach projektu pn.: „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”, realizowanego dla Gminy Dąbrowa Górnicza oraz z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie.

Kompletny system dynamicznej informacji pasażerskiej zgodny z najnowszymi wymogami IPI 6 PKP PLK, będzie składał się m.in. z około 40 szt. wyświetlaczy informacji pasażerskiej oraz systemu rozgłoszeniowego.

Wizualizacja węzła komunikacyjnego – materiał Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza.