E-papierowy rozkład jazdy

E-papier w informacji pasażerskiej

E-papierowy rozkład jazdy nie męczy oczu, posiada znakomity kąt widzenia i nie odbija światła – treści są doskonale widoczne w pełnym słońcu. Elektroniczny papier jest energooszczędny – energia jest pobierana jedynie podczas aktualizacji rozkładu jazdy i może pochodzić np. z solara. Na e-papierze wyświetlisz oprócz rozkładu jazdy, mapy połączeń, warunki pogodowe oraz ważne komunikaty.


E-papierowy rozkład jazdy

 

E-papierowy rozkład jazdy wykorzystuje najnowocześniejszą światową technologię. W przeciwieństwie do obrazu tworzonego na wyświetlaczach ciekłokrystalicznych LCD, obraz na wyświetlaczu korzystającym z technologii E-papier wygląda tak samo, niezależnie od kąta widzenia i oświetlenia. Obraz nie ulega także zakłóceniu podczas dotykania.
E-papier cechuje bardzo niski pobór energii, która jest zużywana tylko podczas aktualizacji rozkładu jazdy. Energia może być czerpana z odnawialnych źródeł energii np. poprzez panele słoneczne czy turbiny wiatrowe.
Elektroniczny papier wyświetla rozkłady jazdy, mapy połączeń, ważne komunikaty dotyczące np. zmiany ruchu. Urządzenie pracuje 24h na dobę, 360 dni w roku.

Aktualizacja informacji pasażerskiej przebiega za pośrednictwem sieci 3G. Scentralizowane zarządzanie ułatwia pracę operatora. Aktualizacja może także odbywać się automatycznie w ustalonych przez operatora godzinach.

Energooszczędność

E-papier jest niezwykle energooszczędny w porównaniu do wyświetlaczy LCD powszechnie stosowanych w informacji pasażerskiej. Rozkład jazdy emitowany na ekranie LCD wymaga ciągłego zasilania, ponieważ w trakcie wyświetlania odświeża się nawet kilkadziesiąt razy na sekundę. Elektroniczny papier pobiera energię tylko podczas aktualizacji / odświeżania rozkładu jazdy. Moc może być czerpana z odnawialnych źródeł energii np. poprzez panele słoneczne czy turbiny wiatrowe małej mocy.

Doskonała widoczność

Elektroniczny papier składa się z jasnego tła oraz kuleczek atramentu, które pod wpływem impulsów tworzą piksele, dzięki czemu:

  • wyświetlane treści są mocno kontrastowe i wyraźne
  • Ekran nie świeci użytkownikom prosto w oczy i nie męczy oczu (nawet jeśli e-papier ma podświetlenie – diody oświetlają ekran z góry)
  • E-papier posiada znakomity kąt widzenia – tekst jest czytelny pod dowolnym kątem
  • Ekran nie błyszczy i nie odbija mocnego światła – treści są doskonale widoczne w pełnym słońcu


Niewymagający montaż

E-papierowy rozkład jazdy jest lekki i cienki, dlatego można go zamontować prawie wszędzie wykorzystując istniejącą infrastrukturę miejską i oszczędzając na dodatkowych elementach nośnych. Montaż możliwy na na filarach, słupach, latarniach, ścianach, a nawet wiacie przystankowej.